Období 1934–1939

Tato sekce se zabývá obdobím existence VT u Vyškova.

Vzpomínky Bohumila Lošťáka

S radostí zde uvádím rozhovor se člověkem, který jako přímý účastník dávných událostí podává vzácná svědectví o době téměř osm desítek let vzdálené. Je jím pan Ing. Bohumil Lošťák - lesník, ekolog, fotograf, spisovatel, básník, recesista, držitel řádu moravských rytířů, doživotní viceprezident Rotary klubu, podkoní recesistického Knížectví Tři Grácie. Ke všem těmto titulům přidávám za sebe ještě jeden - vyjímečný a vzácný člověk.
05.08.2015 celý článek »

Tankové garáže na Úpalí

Další zajímavou stavbou spjatou s historií VVP Dědice je areál bývalých čs. tankových garáží a hal sloužících k opravám vojenské techniky na Úpalí. Jedná se o poměrně rozlehlý soubor budov ležící nedaleko hranic vú Březina.
05.01.2014 celý článek »

Vyhláška ohledně zákazu vstupu

Prostor střelnic jest uzavřen, když komunikace (silnice, případně vyznačené cesty) jsou uzavřeny závorami, na nichž jest upevněn červený praporek a když na stožárech umístěných na význačných místech v obci ležících kolem střelnic, jest vztýčen červený prapor, případně prapor červeno-žlutý, což znamená, že prostor jest ohrožen i mimo hranice střelnic.
28.02.2009 celý článek »